مرکز آموزش نفت محمودآباد در ساحل دریای مازندران به مساحت ۲۶۰ هزار مترمربع فضای آموزشی و خوابگاهی در بهمن‌ماه ۱۳۶۳ باهدف تربیت نیروهای متخصص موردنیاز صنعت نفت تأسیس گردید.
این مرکز همچنین دارای یک شهرک مسکونی به نام ست با مساحتی بیش از ۱۳ هزار متر در فاصله ۵ کیلومتری مرکز واقع در جاده نور می‌باشد.
از بهمن‌ماه ۱۳۶۳ تا سال ۱۳۶۸ تحت نظر آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران نسبت به پرورش دانشجو در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی مهندسی کاربردی پرداخته است .
از سال ۱۳۶۸ تا مرداد ۱۳۸۲ به مدت ۱۴ سال به‌عنوان دانشکده فنی و مهندسی تحت نظر دانشگاه صنعت نفت ادامه فعالیت داده و نسبت به پرورش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته‌های مکانیک، برق، الکترونیک و نیز رشته‌های گازرسانی و پتروشیمی اقدام نموده است.
از مرداد ۱۳۸۲ این مرکز به علت تغییر ساختاری به‌عنوان یک مرکز آموزشی تحت نظر مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت و بر همین اساس رسالت آن تأمین نیازهای آموزشی کارکنان و مدیران صنعت نفت در حوزه‌های مختلف بالادستی، میان دستی و پائین‌دستی تعیین گردیده است.

مـــا بهترین هستیم ...

آیکن-۱

ماموریت

مرکز آموزش در جهت ارائه خدمات آموزشی در حوزه‌های مختلف مدیریت، فنی و مهندسی، HSE، بالادستی و … در بالاترین سطح و متناسب با نیاز شرکت‌های تابعه وزارت نفت فعالیت می‌نماید.
تعهد به جلب و افزایش رضایت مشتریان و بهبود مداوم اثربخشی با حفظ ارزش‌ها و مقررات حاکم، از سیاست‌های پایدار می‌باشد.
آیکن.png2_

چشم انداز

تغییر و تحول مرکز آموزش به مرکزی فعال و پیشرو در «آموزش» در صنعت نفت کشور و منطقه و نیل به شهرت حرفه‌ای در سطح بین‌المللی آرمان ما می‌باشد
آی۱کن.png3_

ارزش ها

ایجاد آرامش، نشاط، نظم و آراستگی فضای آموزشی
ارتباط مؤثر، صمیمانه و احترام به شأن و منزلت استادان
هر فراگیر سزاوار دریافت بالاترین خدمات یادگیری است
مشارکت دادن مشتریان در برنامه‌ریزی آموزشی دارای اهمیت ویژه‌ای است
فرآیند آموزش امری جمعی و تعاملی بوده و ارتباط بین مجریان از اهمیت خاصی برخوردار است
بهره‌گیری از تجارب متخصصین داخلی و خارجی صنعت نفت در برنامه‌ریزی و اجرای آموزش
تعالی فردی، تلاش دررسیدن به توان تیم سازی حرفه‌ای و کوشش در بهبود سازمانی افتخار ما می‌باشد